BANNER_WEB_01.pngBANNER_WEB_02.pngBANNER_WEB_03.pngBANNER_WEB_04.pngBANNER_WEB_05.png

Legionáři s lipovou ratolestí II.

POTAH LEGIONARI IIKniha mapuje životní osudy dalších patnácti bývalých legionářských velitelů (arm. gen. Ludvík SVOBODA, arm. gen. Jan SATORIE, gen. šéf tech. zbroj. Jaroslav HRBEK, brig. gen. Prokop KUMPOŠT, brig. gen. Petr NOVÁK, brig. gen. Vladimír HOBZA, brig. gen. Mojmír SOUKUP, brig. gen. Jaroslav MALEC, genpor. Václav ŠOLÍN, div. gen. Čeněk RŮŽIČKA, brig. gen. František FANTA, genmjr. František ČECHMAR, brig. gen. Jiří JAROŠ, brig. gen. Václav LYSÁK, gen. tech. zbroj. Karel MAREŠ).

Najdete mezi nimi velitele bojových jednotek, zpravodajce, techniky i vojenské pedagogy. Bojovali v československých legiích a většina z nich se významným způsobem zapojila do protinacistického odboje, a to jak na domácí frontě, tak i v zahraničí. Generálskou hodnost všichni získali až po 15. březnu 1939. Někteří z nich bohužel in memoriam, poté co za svobodu vlasti zaplatili vlastními životy.
Vedle popisu jejich osudů v knize naleznete více než 170 fotografií a seznámíte se i s klíčovými okamžiky vzniku našich legií v Rusku, Francii a Itálii, stejně jako s významnými boji, jimiž jejich příslušníci prošli.

V tuto chvíli autoři dokončují knihu „Legionáři s lipovou ratolestí III." s osudy dalších generálů-legionářů.

Autoři: Eduard Stehlík, Karel Černý, Radim Chrást / 2015

Počet stran 160

Cena v knihkupectví: 299.- Kč 

 

 1 Svoboda1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 Svoboda2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Novák1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 Růžička1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 Jaroš1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 Jaroš2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 Lysák1

Joomla templates by a4joomla

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace