BANNER_WEB_01.pngBANNER_WEB_02.pngBANNER_WEB_03.pngBANNER_WEB_04.pngBANNER_WEB_05.png

LIDICE – příběh české vsi

víko 1Ve středu 10. června 1942 byla v rámci krvavých represálií, rozpoutaných nacistů po atentátu na zatupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, vyhlazená středočeská obec Lidice. Muži starší patnácti let byli zastřeleni, ženy odeslány na doživotí do koncentračního tábora a děti, až na několik málo výjimek, zavražděny v plynových autech v Chelmnu nad Nerrem. Ves byla srovnána se zeměmi a její jméno vymazáno. Tento zrůdný zločin, který si vyžádal životy 340 lidických obyvatel, otřásl tehdy celým civilizovaným světem.

Kniha Eduarda Stehlíka LIDICE – příběh české vsi s pomocí stovek unikátních, dosud často nikdy nepublikovaných fotografií, vypravuje příběh Lidic. Jak staré obce a jejích obyvatel, tak i bestiálního zločinu, který na ní byl německými okupanty spáchán. Rodila se na základě vzpomínek pamětníků tehdejších událostí, bádání v našich i zahraničních archivech a při studiu dokumentů i vzácných snímků dlouhá léta pietně opatrovaných přeživšími a jejich rodinami. Vznikla proto, abychom věděli, jak staré Lidice žily a co se zde v roce 1942 stalo. Věděli a nezapomínali.

Autor: Eduard Stehlík / 2023

 

Kniha vázaná

Počet stránek: 168

Cena v knihkupectví: 499,- Kč

lid 2

lid 3

lid 4

lid 5

lid 6

lid 7

lid 8

lid 9

lid 10

lid 11

víko 12

 

Joomla templates by a4joomla

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace